Hakkımızda

2001 yılında bireysel olarak mimari maket yapımı ile başlayan çalışmalarımız, 2007 yılında Ankara'da kurumsallaşma adına "Minimal Sanat Maket Atölyesi" adını almıştır. Minimal Sanat Maket Atölyesi olarak günümüz teknolojisini takip etmeyi kendimize amaç edindik. Bünyemizde çalışan profesyonel ekip yardımıyla CNC ve Lazer Kesim tekniklerini kullanarak, maketleri siz müşterilerimize hassas ve kaliteli bir işçilikle sunmaktadır.

Maket yapımında kullandığımız ana malzemeler; ithal kartonlar, plegsiglass, ahşap ve çeşitli metal alaşımlar olup, maketin gerçek havasını en iyi yansıtacak şekilde titizlikle seçilir.

Mayıs 2011 tarihinden bu yana, mimari maket sektörüne 41 yılını vermiş olan Mehmet Savaş Mimarlık - Maket Atölyesi ile birleştik ve çalışmalarımızı birlikte sürdürüyoruz.

Minimal Sanat Maket Atölyesi
Halil İbrahim ÖZBAK


Mehmet Savaş
1955 – Muğla doğumluyum. 1981 yılında Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi (Bugün ki Gazi Üniversitesi) - Mimarlık Fakültesinden mezun oldum. 1976 yılında Selahattin Yazıcı ile birlikte maket çalışmalarına başladım. 2011 yılından bugüne bürolarımızı birleştirdiğimiz Halil İbrahim Özbak ile birlikte çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

  

Halil İbrahim Özbak
1985 - Edirne doğumluyum. 2009 yılında Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi - Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldum. 2001 yılında bireysel olarak olarak başladığım maket çalışmalarını, kurmuş olduğum Minimal Sanat Maket Atölyesin de 2007 yılından beri sürdürmekteyim. 2011 yılından bugüne bürolarımızu birleştirdiğimiz Mehmet Savaş ile birlikte çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

PROJELERİMİZ